Polička – malebné město s bohatou historií a kulturním dědictvím

Polička je malebné město, které se nachází v Pardubickém kraji. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy zde byla založena osada. V průběhu staletí se město rozvíjelo a stalo se významným střediskem regionu.

Kulturní dědictví

Polička má bohaté kulturní dědictví, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější památky patří kostel sv. Jakuba Většího, který je dominantou města. Kostel byl postaven v gotickém stylu v 14. století a v průběhu let byl několikrát přestavován. V interiéru kostela se nachází mnoho cenných uměleckých děl, jako například oltářní obraz od Mistra Theodorika.

Další zajímavou památkou je radnice, která se nachází na náměstí. Radnice byla postavena v renesančním stylu v 16. století a dodnes se zde nachází mnoho cenných exponátů. Mezi nejvýznamnější patří renesanční sál, který sloužil jako zasedací místnost městské rady.

Kulturní akce

V Poličce se pravidelně konají kulturní akce, které přitahují mnoho návštěvníků. Mezi nejvýznamnější patří festival Polička v obrazech, který se koná každoročně v červenci. Festival je zaměřen na výtvarné umění a nabízí mnoho zajímavých výstav a workshopů.

Další oblíbenou akcí je Polička Fest, který se koná v srpnu. Festival je zaměřen na hudbu a nabízí mnoho koncertů různých žánrů. Mezi nejvýznamnější patří koncerty populárních českých a zahraničních interpretů.

Přírodní krásy

V okolí Poličky se nachází mnoho přírodních krás, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří přírodní park Žďárské vrchy, který se nachází asi 20 km od města. Park nabízí mnoho turistických tras a cyklostezek, které vedou přes malebné krajiny a údolí.

Další zajímavou lokalitou je přírodní rezervace Poličské hory, která se nachází asi 10 km od města. Rezervace je známá svými skalními útvary a překrásnými výhledy do okolí.

Polička je malebné město s bohatou historií a kulturním dědictvím, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a užít si krásy přírody, neváhejte a vydejte se do tohoto krásného města. Více informací o městě a jeho okolí najdete na euroregion-beskydy.cz.